Events

Tallinnas näeb ehedat bussiajalugu

Novembris toimub Tallinnas neli päeva kestev uunikumbusside näitus, kus esitletakse  põnevat kollektsiooni neljateistkümnest ajastutruust  maanteede kuningast.

Tallinn – Peterburi bussiliikluse 60. aastapäev

Tänavu maikuus tähistati Tallinna ja Peterburi vahelise regulaarse bussiliikluse 60. aastapäeva. Kahe linna vahel on bussiühendus kätkenud juba kuus aastakümmet ühendades Tallinnat Venemaa kultuuripealinna Peterburiga.

Muuseumiöö 2016

Tänavune Muuseumiöö on merekultuuri-aastast inspireerituna sündmuse teemaks valinud "Öös on laineid".

Sel toredal õhtul on muusueumibussidest maanteelaevadega võimalik teha lõbus rännak ajaloo lainetel eelmisesse sajandisse. Sõit saab olema põnev, eriline ning meeldejääv!

Eesti Pulmad 2016 Vihterpalu mõisas

26. septembril võttis ajatu buss aastast 1965 teekonna rataste alla Vihterpalu mõisa poole. Mõisas leidis aset iga aastane pulmaliste tähtsündmus Eesti Pulm 2016, kus saavad kokku noorpaarid ja pulmade korraldamise peene kunsti eri nüansse hästi tundvad teenusepakkujad. Messilt kogusid ideid kõik, kes on pulmadest kas unistamas või juba tõsiseid plaane pidamas. Üritusel oli võimalik tutvuda Ikarus 55 bussiga, mis pulmasõitudeks kui loodud.

Vanasõidukite Suursõit 2015

Iga viie aasta tagant on korraldanud Eesti vanatehnikahuviliste klubid ühiselt suurt vanasõidukite demonstratsiooni jaanipäevaaegse ringsõiduga mööda võidutuledest valget Eestimaad. Nõnda saab toimuma "vanatehnikalaulupidu" ka eeloleval, 2015. aasta suvel. Uuniklasi ootab ees neli sõidupäeva ja samapalju valgeid jaaniöid. Päevane läbisõit jääb 200 kilomeetri piiresse. Meie ajatutest bussidest osalevad Ikarus 55 ja Volvo SKV Katrineholm.

Ajatud bussid Tallinna vanalinna päevadel

Ajatute busside välinäitus toimub Vabaduse väljakul kolmapäeval, 03. juunil 2015, kell 10:00-17:00.
Näitus tutvustab kümmet unikaalset ja ajatut uunikumbussi, bussiliikluse ajalugu ja veeremit. Näituse telgis esitleme infot muuseumibusside ajaloo ja ühistranspordi ajaloo kohta. Lisaks on üles seatud joonistusnurk lastele.

Ole kindlasti kohal!
 

Kaunitarid Peterburis

Kui paljud meist tänapäeva Eestis enam teavad, et enne bolševike võimuhaaramist 1917. aastal, elas Peterburis 40 000 eestlast?

Seda oli rohkem, kui Tallinnas eestlasi elas. Ka enamus meie rahvuskultuuri suurnimedest omandas hariduse selles maailmalinnas.

Superstaarid sõitsid Katrineholmiga

TV3 «Eesti otsib superstaari» kõiki hooaegu on ühendanud ilus heategevuslik traditsioon – rõõmustada lapsi, kes on kaotanud lähedase ning osalevad Laste ja Noorte Kriisiprogrammi leinatoetuslaagrites.
Sel korral sõitsid superstaarisaate finalistid Volvo Katrineholmiga.
 

Muuseumiöö 2015

Üle-eestiline muuseumiöö toimub tänavu 16. mail ning kannab pealkirja "Öös on muusikat".

Lisaks senistele rahvalemmikutele saab katsuda ja kogeda ka uut esinejat: ekskursioonibuss Ikarus 55 aastast 1968.

Ikarus Lux osales Rahvusvahelisel turismimessil

Timeless Buses võttis osa 13-15 veebruaril 2015 toimunud rahvusvahelisest turismimessist Tourest, mis on vanim ja suurim turismimess kogu Balti riikides.

Sel aastal toimus turismimess Eesti Näituste messikeskuses juba 24 korda.

ZIS 127 kaunistab Kroonika kalendrit 2015

Fotorgraaf Kristjan Lepp (Kroonika) pildistas kaunil suvepäeval ajatu bussi taustal imeilusat modelli.

Fotode puhul kasutati 1950ndate pin-up retrostiili, ZIS 127 on aastast 1956, seega täpselt õige ajastuhõnguline.

Mersu tuulutas ennast sünnimaal

Eesti Vanamootorrattaklubi „Unic-Moto“ liikmed on käinud juba mitmeid aastaid oktoobrikuus Saksamaa edelaosas Mannheimis igal aastal toimuval Euroopa suurimal vanatehnika laadal. Sel aastal oli sõit vähe erilisem.

Eesti Pulmad 2015 seminar Taagepera lossis

27. septembril sõitis SKV Volvo Katrineholm Valgamaale, kus oli võimalik pruutpaaridel Timeless Buses teenustega tutvuda, et kaaluda võimalust muutmaks enda meeldejäävad sündmust veelgi täiuslikumaks kui külalisi nt sõidutaks uunikumbuss.

SÜGISTUUR 2014 Narvas

Kutsume kõiki huvilisi Ida-Virumaale.

Narvas Peetri platsil on võimalik teisipäeval 23. septembril kella 15:00 – 18:00 tutvuda Maanteede kuningatega läbi aastakümnete.

SÜGISTUUR 2014 Mäetagusel

Kutsume kõiki huvilisi Ida-Virumaale.

Mäetaguse mõisa esisel platsil on võimalik esmaspäeval 22. septembril kella 19:00 – 20:00 tutvuda Maanteede kuningatega läbi aastakümnete.
Esindatud on kõik meie ajatud uunikumbussid ning lisaks üks täiesti uus buss, mis esindab kaasaja tipptehnoloogiat.
Üritus on tasuta.